Το παρόν φόρουμ είναι κλειστό και έχει μεταφερθεί σε νέα διεύθυνση.

Eπισκεφτείτε μας στο www.filoumenos.com/forum
Το παρόν φόρουμ είναι κλειστό και έχει μεταφερθεί σε νέα διεύθυνση.

Eπισκεφτείτε μας στο www.filoumenos.com/forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  
Το παρόν φόρουμ έχει κλείσει,επισκεφτείτε μας στην νέα διεύθυνση

http://filoumenos.com/forum

 

 Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς

Πήγαινε κάτω 
+8
enemy
Αρποκρατιων
Yermak
anazititis
ultimate
Μιχάλης
Διογένης
dominique
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αλέξανδρος
Προηγμένο Μέλος
Προηγμένο Μέλος
Αλέξανδρος



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 1:56 pm

alkimachos έγραψε:
γεια σε ολους!!οποιος εχει παρακολουθησει το ολο θεμα ισως να ειδε και το ονομα μου...εγω θελω να πω και να ξεκαθαρισω(οπως εκανα και στο τρουθ που ειμαι μελος)οτι ο σκοπος μου μεσα απο αυτα τα φορουμ ειναι η πληροφορηση!!δεν εχω "υπουλες" βλεψεις για κανεναν ισα ισα μονο καλες προθεσεις εχω αν δεν μου δημιουργηθει καποιο προβλημα!!και επειδη δεν γινεται να ξερω τα πραγματα απο την μεσα μερια μου ειναι δυσκολο να κρινω...απλα πιστευω οτι ειναι δικαιωμα καθενος να ειναι γραμμενος σε οποιο φορουμ θελει και να περνει πληροφορηση και αναλογα να κρινει σαν νοήμων ανθρωπος!!φυσικα και εγω οσο μπορω βοηθαω τα φορουμ αντιστοίχως...απλα ηθελα να ξεκαθαρισω τη θεση μου μηπως και τυχον παρεξηγηθω :) καλη συνεχεια σε ολους
Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Laughbounce3....Γιατί ρε φίλε απολογείσαι...? Σου ζήτησε κανείς εδω μέσα πιστοποιητικό "φορουμικών" φρονημάτων....? Και γω γραφω στο τρουθ (λέτε να ανακαλύψουν ποιος είμαι και να με αναρτησουν και μένα στην λίστα των ....εγκληματιών...?), αλλά δεν θα μπω και στην διαδικασία να εξηγήσω σε κανέναν webmaster που και γιατί γραφω.... και που τον γραφω...
Μα την αλήθεια γέλασα με την καρδιά μου από κείθε με την αφέλεια σου αλλά και την επιμονή σου να σε αθωώσουν των κατηγοριών.....περι..."εσχατης προδοσίας" να υποθέσω...?
Τα ψιλοκάνατε πανω σας όλοι μόλις ανταριασε το μασωνάκι έτσι? Μόνο εκείνος ο πιτσιρικάς ο gamma ray τόλμησε να αρθρωσει κάτι ψιλοαντιρησεις αλλα κι αυτός τα μάζεψε μην τυχόν και βρεθεί εκτός...."νυμφώνος"....
Ε ρε κατι παληκαρια της φακής που σκιάζονται ακόμα και την οθόνη του πισι τους....
Και θέλετε να πάρετε και την Πόλη τρομάρα σας...και ν΄αρνηθήτε και το χαραγμα του αντιχριστου λέει και αλλα πολλά.....Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 RoflΗ αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 RoflΗ αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Rofl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alkimachos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος




Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 3:35 pm

Αλέξανδρος έγραψε:
alkimachos έγραψε:
γεια σε ολους!!οποιος εχει παρακολουθησει το ολο θεμα ισως να ειδε και το ονομα μου...εγω θελω να πω και να ξεκαθαρισω(οπως εκανα και στο τρουθ που ειμαι μελος)οτι ο σκοπος μου μεσα απο αυτα τα φορουμ ειναι η πληροφορηση!!δεν εχω "υπουλες" βλεψεις για κανεναν ισα ισα μονο καλες προθεσεις εχω αν δεν μου δημιουργηθει καποιο προβλημα!!και επειδη δεν γινεται να ξερω τα πραγματα απο την μεσα μερια μου ειναι δυσκολο να κρινω...απλα πιστευω οτι ειναι δικαιωμα καθενος να ειναι γραμμενος σε οποιο φορουμ θελει και να περνει πληροφορηση και αναλογα να κρινει σαν νοήμων ανθρωπος!!φυσικα και εγω οσο μπορω βοηθαω τα φορουμ αντιστοίχως...απλα ηθελα να ξεκαθαρισω τη θεση μου μηπως και τυχον παρεξηγηθω :) καλη συνεχεια σε ολους
Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Laughbounce3....Γιατί ρε φίλε απολογείσαι...? Σου ζήτησε κανείς εδω μέσα πιστοποιητικό "φορουμικών" φρονημάτων....? Και γω γραφω στο τρουθ (λέτε να ανακαλύψουν ποιος είμαι και να με αναρτησουν και μένα στην λίστα των ....εγκληματιών...?), αλλά δεν θα μπω και στην διαδικασία να εξηγήσω σε κανέναν webmaster που και γιατί γραφω.... και που τον γραφω...
Μα την αλήθεια γέλασα με την καρδιά μου από κείθε με την αφέλεια σου αλλά και την επιμονή σου να σε αθωώσουν των κατηγοριών.....περι..."εσχατης προδοσίας" να υποθέσω...?
Τα ψιλοκάνατε πανω σας όλοι μόλις ανταριασε το μασωνάκι έτσι? Μόνο εκείνος ο πιτσιρικάς ο gamma ray τόλμησε να αρθρωσει κάτι ψιλοαντιρησεις αλλα κι αυτός τα μάζεψε μην τυχόν και βρεθεί εκτός...."νυμφώνος"....
Ε ρε κατι παληκαρια της φακής που σκιάζονται ακόμα και την οθόνη του πισι τους....
Και θέλετε να πάρετε και την Πόλη τρομάρα σας...και ν΄αρνηθήτε και το χαραγμα του αντιχριστου λέει και αλλα πολλά.....Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 RoflΗ αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 RoflΗ αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Rofl


πρωτον το υφακι σου δεν μ'αρεσει!!!!δευτερον οταν με κατηγορουν υπερασπιζομαι τον εαυτο μου και οταν εχω δικαιο "λυσσαω" για να στο πω ετσι...ελπιζω να γινομαι κατανοητος!!!οποτε η επιμονη μου να με "αθωώσουν" δεν ηταν αφελεια ήταν προσπάθεια να δικαιωθώ για κτ που δεν έκανα,κι αφου το πας ετσι θελω να δικαιολογησεις γιατι ηταν αφελεια!κατα τριτον οπως ειπα δεν ξερω τα πραγματα απο μεσα οποτε δεν θελω να κατηγορησω κανεναν ο σκοπος μου ειναι η πληροφορηση καθαρα..understand??και αφηστε με να κρινω μονος μου εκ του αποτελεσματος ποιος ειναι σκαρτος η οχι!!ουτως η αλλος καθορος ουρανος αστραπες δεν φοβαται σωστα??...πως αλλιως να το πω>δεν ξερω τι παιζει και δεν εχω ορεξη να κατηγορουμαι για πραγματα που δεν κανω!οσο για την 'ΑΠΟΛΟΓΙΑ' μου ειναι κατι σαν προληπτικο μεσο γιατι την εχετε παρει πολυ σοβαρα την υποθεση(με το δικιο του ο καθενας) και δεν εχω ορεξη να εξηγω παλι τα ιδια σε περιπτωση που ξανακατηγορηθω για κτ!!οσο για τα παλικάρια της φακης.....και κατα ποσο σκιαζονται τι να πω??δειχνει οτι η κριση σου ειναι τελειως λαθος και αδυνατεις να σκεφτεις λογικα ισως λογω καποιου αναβρασμου ψυχης..γιατι αν σκεφτοσουν λογικα θα καταλαβαινες οτι δεν μπορεις να κρινεις καποιον που δεν εχεις γνωρισει καν!!και υποτιθεται οτι θα επρεπε να ειμασταν καπως ενωμενοι στην ολη υποθεση,εσυ προφανως σπερνεις διχονοια εκει που δεν πρεπει και εκει που δεν υπαρχει λογος να σπερεις!!αα και πρωτου κατηγορησεις τους αλλους για παλικαρια της φακης σκεψου ποσο πραγματικο παλικαρι εισαι ο ιδιος και κρατα το για σενα(να ειμαστε και λιγο μετριόφρων)!!εκ του αποτελεσματος κρινομαστε ολοι Exclamation αυτα τα ολιγα με οσο πιο καλο τροπο γινεται και με σεβασμο στο προσωπο σου(οσος εχει απομεινει)μετα απο τις "φραστικες επιθεσεις" σου!ελπιζω οι υπευθυνοι να σε συνετισουν

φιλικα αλκιμαχος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dominique
Διαχειριστής
Διαχειριστής
dominique



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 3:55 pm

Κοιτα Αλκιμαχε δεν σε κατηγορει κανενας απο εδω,ελευθερια εχουμε και οπου θελει ο καθενας μπορει να συμμετεχει,δεν θα σου πει κανεις απο εδω μην πας απο εκει και ελα μονο εδω....

δικαιωμα σου ειναι και μπορεις να διαλεξεις ελευθερα ,μην νιωθεις καμια πιεση...ο Αλεξανδρος προφανως τα ειπε εν βρασμω ψυχης και τα αναφερε γενικα θελω να πιστευω και μην ανυσηχεις θα συνετιστει σιγουρα....στο εγγυωμαι

καλα εκανες και προσπαθησες να δικαιωθεις ,αφου εχεις αυτην την δυνατοτητα,(κατι βεβαια που δεν ειχαμε εμεις,δεδομενου οτι μας κατηγορησαν και δεν μπορουμε να απαντησουμε)δεν χρειαζεται να δικαιολογεισαι ουτε και να απολογεισαι σε εμας....

και θα συμφωνησω μαζι σου εκ του αποτελεσματος θα κριθουμε ολοι.....και συγνωμη εκ μερους μου για την συμπεριφορα του Αλεξανδρου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχάλης
Κορυφαίο Μέλος
Κορυφαίο Μέλος




Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 4:42 pm

Το γεγονός ότι βάζουμε κάποιον πάνω από το κεφάλι μας και μετράμε τα λόγια μας για να μη μας απομονώσει από τους άλλους μου φαίνεται εξωφρενικό. Κάποια νερντ σχεδίασαν αυτές τις άθλιες εφαρμογές των forum έτσι ώστε να δίνουν απεριόριστη δικτατορική ισχύ στον ιδιοκτήτη τους.

Και να δημιουργούν έτσι μία άκρως αφύσικη κατάσταση όπου για να μιλήσει ο A με τον Β πρέπει να πάρει άδεια από τον Γ.

Ποιος είσαι εσύ ρε Γ που θα αποφασίζεις αντί για μας με ποιον θα μιλάμε;

Μπορούμε να υπάρξουμε και χωρίς εσένα, δεν μας κάνεις καμία χάρη.

Είμαστε ελεύθεροι άνθρωποι, δεν είμαστε δούλοι σε φεουδαρχικό τσιφλίκι.

"Αν δε σου αρέσει φύγε" μου λέει κάποιος μια φορά. Ευχαρίστως. Αλλά όσο οι φίλοι μου μένουν στο μαντρί, φεύγοντας τους χάνω. Συνεπώς δεν μπορώ να φύγω έτσι εύκολα, όπως δεν μπορούν να φύγουν και οι άλλοι. Και το μάντρωμά μας επιτεύχθηκε.

Αλλά όχι. Μια κοινότητα ανθρώπων μπορεί να υπάρξει στο διαδίκτυο και χωρίς τα γ......α forum της φεουδαρχίας. Μια κοινότητα στο διαδίκτυο μπορεί να υπάρξει:

- με emails

- με blogs

- με μια εφαρμογή forum που θα φτιάξω εγώ όπου ο καθένας θα διαλέγει τους συνομιλητές του, και θα κόβει σχέσεις με όποιον βρίσκει αντιπαθή.

Δικτατορίσκοι τέλος, παρατρεχάμενοι αυλοκόλακες τέλος, τσιφλίκια τέλος. Ο καθένας δημιουργεί το προσωπικό του σύμπαν από συνομιλητές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dominique
Διαχειριστής
Διαχειριστής
dominique



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 5:03 pm

Καλε Μιχαλη,τωρα εσυ τι επαθες?

καταρχην ποιος απομονωσε ποιον?

αλλο το ενα ,αλλο το αλλο.....τα φορουμ ειναι μια κοινωνια προσωπων,πρεπει να υπαρχει ή οχι σεβασμος στην προσωπικοτητα του αλλου....

δηλ.πες ο Α εχει κατι με τον Β και αλληλοβριζονται,δηλ.οι υπολοιποι πρεπει να καθονται και να τους ακουνε ?

δεν πρεπει να τους πουν κατι να ηρεμησουν τα πνευματα....αν θελουν να συνεχισουν μπορουν να συνεχισουν μεταξυ τους με πμ ,με emails...


το να βγαινει καποιος για να ηρεμησει την κατασταση και να εκφραζει την γνωμη του δεν σημαινει αμεσως πως γινεται δικτατορας ή φεουδαρχης...


και το παραδειγμα που αναφερα δεν εχει σχεση με το παραπανω,για να μην παρεξηγουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μιχάλης
Κορυφαίο Μέλος
Κορυφαίο Μέλος




Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 5:26 pm

Παράθεση :
καταρχην ποιος απομονωσε ποιον?
Η πράξη της διαγραφής είναι μία πράξη απομόνωσης. Γιατί τυχόν φίλοι του διεγραμμένου παραμένουν στο forum, δεν συζητούν αλλού. Οπότε η απομόνωση από τους πρώην συνομιλητές του είναι το αποτέλεσμα.

dominique έγραψε:
Καλε Μιχαλη,τωρα εσυ τι επαθες?
Τα 'χω μαζεμένα από αλλού, δεν μιλάω για σένα.

Παράθεση :
αλλο το ενα ,αλλο το αλλο.....τα φορουμ ειναι μια κοινωνια προσωπων,πρεπει να υπαρχει ή οχι σεβασμος στην προσωπικοτητα του αλλου....

Βεβαίως και πρέπει να υπάρχει σεβασμός, αλλά ο καθένας θέτει τα δικά του στάνταρ σεβασμού. Κάποιος που έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του μπορεί να γίνεται μυγιάγγιχτος, κάποιος που έρχεται από λαϊκή γειτονιά μπορεί να είναι ωμός ή και αναίσθητος. Μια κοινωνία προσώπων δεν έχει καμία υποχρέωση να ακολουθήσει τα προσωπικά στάνταρ ενός προσώπου αλλά βρίσκει το κοινά αποδεκτό με φυσικό τρόπο από την επιλογή του καθενός όπου ο καθένας διαλέγει τους φίλους του.

Παράθεση :
δεν πρεπει να τους πουν κατι να ηρεμησουν τα πνευματα....

Αυτό θα το κάνουν στην αρχή. Αλλά αν δεν φέρει αποτέλεσμα, ο καθένας βγάζει από τον κόσμο του τους αλληλο-υβριζόμενους αν θέλει, ή αφήνει τον ένα αν συμφωνεί με τον ένα, ή τους αφήνει και τους δυο αλλά δεν τους διαβάζει.

Παράθεση :
το να βγαινει καποιος για να ηρεμησει την κατασταση και να εκφραζει την γνωμη του δεν σημαινει αμεσως πως γινεται δικτατορας ή φεουδαρχης...

Γιατί όμως να είναι ο μόνος που μπορεί να επέμβει για να ηρεμήσει την κατάσταση; Όλοι θα μπορούσαν να κάνουν μια προσπάθεια. Κρατώντας ταυτόχρονα ο καθένας και την προειδοποίηση ότι "λυπάμαι αλλά αν συνεχίσετε, σας βλέπω να με χάνετε από το ακροατήριό σας".

Επαναλαμβάνω ότι τα λέω αυτά επειδή τα έχω μαζεμένα από αλλού, δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά ή στο truth.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αλέξανδρος
Προηγμένο Μέλος
Προηγμένο Μέλος
Αλέξανδρος



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 6:11 pm

Ώπα !!! Αν σας αναστατωσα εγω και τα γραφόμενα μου ζηταω συγγνώμη... είμαι λίγο αγαρμπος η αλήθεια είναι....
Αλκίμαχε φίλε μου χαλάρωσε....
Απλά εχοντας παρακολουθήσει όλο το στορυ από κει στο περί ου ο λόγος φορουμ (ειδες ντομινικ δεν αναφερω το όνομα ξανα) και κατω από τι συνθήκες εξοβελίστηκαν τα μέλη που μέχρι χτες ανήκαν στα "στελέχη" (αδόκιμη η λέξη αλλα δεν βρισκω καποια καταλληλότερη για να περιγραψω τους editors, recherchers και moderators), απόρησα πως είναι δυνατόν να εκλιπαρείς για απάντηση οταν μάλιστα σε ανεβαζει αναρτηση σε λίστα καταζητούμενων, ενω μαλιστα είσαι μέλος του και ούτε εχεις σταματησει να γραφεις ούτε και σε έχει αποκλείσει, πραγμα που έκανε με τους υπολοίπους...αντί ν΄αρπάξεις μια "βρεγμένη" σανίδα και να του τα ψαλεις για τα καλά... Αντί να τον "λούσεις" λοιπόν όπως του χρειάζεται που τολμά να το παιζει αντινεοταξίτης και οπαδός της αλήθειας ενω εφαρμόζει τεχνικές ψυχολογικής πίεσης θεωρόντας πως έχει οπαδούς που τον ακολουθούν ενώ λοιπόν προσπαθησες να καθαρίσεις εκει την θέση σου ... καλά έκανες σε αυτό δεν σε κατηγόρησα, επιχείρησες να κανεις και δω το ίδιο μη βλέποντας πως εδω ούτε κατηγορηγθκες για κατι, όύτε καποιος σε εβγαλε σε λίστα ...διαλογής. Όμως μου φανηκε απίστευτα αστείο και το όλο απολογητικό σου ύφος...
Θεωρώ αυτονόητο αυτό που και συ ο ίδιος επισημαίνεις: είμαστε νοήμονες αλλά και ελεύθεροι άνθρωποι... και αυτή η ελευθερία που σεβόμαστε και αγαπαμε ειναι που μας έκανε να μαχομαστε και τον Μεγαλο Αδελφό...

Να είμαστε αγαπημένοι λες....δεν πιστευω πως καποιο από τα παιδιά εδώ λειτούργησε με αρνητική προαίρεση απέναντι στο "εκεί"....από "εκεί" ξεκινησε ο πόλεμος εξ αιτίας της αστοχίας ενός μέλους "εδώ" που θα μπορούσε να δικαιολογηθεί ακόμα και λογω ηλικίας του (που να φανταστεί ενα παιδί πόση ματαιοδοξία μπορει να κρυβουν οι άνθρωποι). ..Ανοίξαν ενα βόθρο με χαρακτηρισμούς και όποιον πήρε ο ...χαρος

Λες θα ΞΑΝΑΚΑΤΗΓΟΡΗΘΩ...
Την κατηγορία δεν την καταλαβα ακόμα..εννοω φυσικά την εκει κατηγορία που σου επισυναψαν γιατι εδω όπως είπαμε δεν κατηγορηθηκες....και λες "για κατι που δεν εκανες"...τι ακριβως ειναι τελικα αυτό?

Συγχωρα με και παλι αν ο γραπτός λόγος δεν μπορει να βγαλει το ότι ούτε υφακι εχω αλλα ούτε και αντιπαλότητα μαζι σου, από κοντα με μια μπυρα θα ήταν πιο ευκολα τα πραγματα...
Μετα σκεπτόμενος όλα αυτα αναλογίστηκα ποια θα ηταν η αντιδραση κάποιου άλλου ....και βγηκε αυθόρμητα με σκωπτική αλλά όχι αρνητική διάθεση το..."παληκαρια της φακής"..... jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alkimachos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος




Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 6:53 pm

Αλέξανδρος έγραψε:
Ώπα !!! Αν σας αναστατωσα εγω και τα γραφόμενα μου ζηταω συγγνώμη... είμαι λίγο αγαρμπος η αλήθεια είναι....
Αλκίμαχε φίλε μου χαλάρωσε....
Απλά εχοντας παρακολουθήσει όλο το στορυ από κει στο περί ου ο λόγος φορουμ (ειδες ντομινικ δεν αναφερω το όνομα ξανα) και κατω από τι συνθήκες εξοβελίστηκαν τα μέλη που μέχρι χτες ανήκαν στα "στελέχη" (αδόκιμη η λέξη αλλα δεν βρισκω καποια καταλληλότερη για να περιγραψω τους editors, recherchers και moderators), απόρησα πως είναι δυνατόν να εκλιπαρείς για απάντηση οταν μάλιστα σε ανεβαζει αναρτηση σε λίστα καταζητούμενων, ενω μαλιστα είσαι μέλος του και ούτε εχεις σταματησει να γραφεις ούτε και σε έχει αποκλείσει, πραγμα που έκανε με τους υπολοίπους...αντί ν΄αρπάξεις μια "βρεγμένη" σανίδα και να του τα ψαλεις για τα καλά... Αντί να τον "λούσεις" λοιπόν όπως του χρειάζεται που τολμά να το παιζει αντινεοταξίτης και οπαδός της αλήθειας ενω εφαρμόζει τεχνικές ψυχολογικής πίεσης θεωρόντας πως έχει οπαδούς που τον ακολουθούν ενώ λοιπόν προσπαθησες να καθαρίσεις εκει την θέση σου ... καλά έκανες σε αυτό δεν σε κατηγόρησα, επιχείρησες να κανεις και δω το ίδιο μη βλέποντας πως εδω ούτε κατηγορηγθκες για κατι, όύτε καποιος σε εβγαλε σε λίστα ...διαλογής. Όμως μου φανηκε απίστευτα αστείο και το όλο απολογητικό σου ύφος...
Θεωρώ αυτονόητο αυτό που και συ ο ίδιος επισημαίνεις: είμαστε νοήμονες αλλά και ελεύθεροι άνθρωποι... και αυτή η ελευθερία που σεβόμαστε και αγαπαμε ειναι που μας έκανε να μαχομαστε και τον Μεγαλο Αδελφό...

Να είμαστε αγαπημένοι λες....δεν πιστευω πως καποιο από τα παιδιά εδώ λειτούργησε με αρνητική προαίρεση απέναντι στο "εκεί"....από "εκεί" ξεκινησε ο πόλεμος εξ αιτίας της αστοχίας ενός μέλους "εδώ" που θα μπορούσε να δικαιολογηθεί ακόμα και λογω ηλικίας του (που να φανταστεί ενα παιδί πόση ματαιοδοξία μπορει να κρυβουν οι άνθρωποι). ..Ανοίξαν ενα βόθρο με χαρακτηρισμούς και όποιον πήρε ο ...χαρος

Λες θα ΞΑΝΑΚΑΤΗΓΟΡΗΘΩ...
Την κατηγορία δεν την καταλαβα ακόμα..εννοω φυσικά την εκει κατηγορία που σου επισυναψαν γιατι εδω όπως είπαμε δεν κατηγορηθηκες....και λες "για κατι που δεν εκανες"...τι ακριβως ειναι τελικα αυτό?

Συγχωρα με και παλι αν ο γραπτός λόγος δεν μπορει να βγαλει το ότι ούτε υφακι εχω αλλα ούτε και αντιπαλότητα μαζι σου, από κοντα με μια μπυρα θα ήταν πιο ευκολα τα πραγματα...
Μετα σκεπτόμενος όλα αυτα αναλογίστηκα ποια θα ηταν η αντιδραση κάποιου άλλου ....και βγηκε αυθόρμητα με σκωπτική αλλά όχι αρνητική διάθεση το..."παληκαρια της φακής"..... jocolor


κοιτα καταλαβαινω οτι ισως εσυ ισως να λειτουργουσες διαφορετικα, εγω διαλεξα αυτον τον τροπο και το προβλημα μου λυθηκε ομορφα και ωραια(γιατι ολοι εχουνε δικαιωμα λαθους και ισως απο λαθος να βρεθηκα στη μαυρη λιστα)!!τωρα ισως να ηταν ατυχη η 'απολογια' μου εδω απλα ενιωσα την αναγκη να ξεκαθαρισω καποια πραγματα για να ειμαι ενταξει απεναντι σε ολους...τωρα αν ηταν αστοχη η "απολογια" μου,ναι ισως και να ηταν,αλλα δεν ηταν και κτ τοσο κακο,κινηση καλης προθεσεως ηταν!!γιατι ουτε και την αλλη φορα ειδα καποιο δειγμα οτι θα κατηγορηθω για κτ και βρεθηκα σε μια υποθεση χωρις λογο,ετσι τωρα προνόησα και ξεκαθαρισα τη θεση μου και εδω!!!ουτως η αλλος δεν εκανα μια απολογια σε κανενα ασχετο φορουμ,την 'απολογια'μου την εκανα στο φορουμ που ηταν μεσα στην ολη υποθεση,και επειδη αναμιχθηκα κι εγω χωρις λογο επραξα αναλογως!!οταν λεω να ειμαστε ενωμενοι δεν εννοω τα φορουμ αλλα τα μελη αυτου του φορουμ,ο τροπος που μιλησες ως προς το προσωπο μου ηταν πολυ επιθετικος και ουσιαστικα ηταν να σαν να με κατηγορεις χωρις ουσιαστικο λογο...αυτο εννουσα ενωμενοι και οτι σπερνεις διχονοια,διχονοια σε μενα και σε σενα χωρις λογο ουσιαστικο!!Οταν λεω'ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ'που ξανακατηγορηθω,εννοω αν τυχον κατηγορηθω κι απο εδω για αντιγραφη ποστ η "κατασκοπεια" η δεν ξερω κι εγω τι αλλες κατηγοριες λετε ο ενας στον αλλο!!ουτε εγω εχω καμια αντιπαλοτητα μαζι σου εννοειται,απλα ησουν αποτομος εως και επιθετικος εστω και χωρις αρνητικη διαθεση οπως λες!!σιγουρα με μια μπυρα θα ηταν καλυτερα γιατι θα ηταν πιο αμεση η επαφη και δεν θα υπηρχαν παρερμηνειες ως προς την προθεση που μιλα ο καθενας :D οπως και να χει δεν εχω κτ μαζι σου εννοειται και πιστευω ξεκαθαριστηκαν τα πραγματα cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ultimate
Διαχειριστής
Διαχειριστής
ultimate



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:56 pm

Χαίρομαι που τα βρήκατε...αντε να κανονίσετε τωρα και για κεινη την μπύρα.... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ultimate
Διαχειριστής
Διαχειριστής
ultimate



Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς   Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:58 pm

Μιχαλης έγραψε:
Επαναλαμβάνω ότι τα λέω αυτά επειδή τα έχω μαζεμένα από αλλού, δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά ή στο truth.

Ελπίζω να μην εννοείς ούτε το....ΦΩΣ :geek:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η αλήθεια που σας κρύβουν επιμελώς
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Τι κρύβουν τα νέα βιομετρικά διαβατήρια ...
» αληθεια η ψεματα?
» Εβραίοι, όλη η αλήθεια
» Zombies: Μύθος ή αλήθεια;
» ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Filoumenos Forum :: Ανακοινώσεις-
Μετάβαση σε: